استایل مونوکروم چیست و چگونه ست می شود؟
استایل مونوکروم چیست و چگونه ست می شود؟

استایل مونوکروم چیست؟

بزرگترین سوالی که تقریباً هر دختری هر روز صبح با آن روبرو می شود این است که “امروز چه چیزی بپوشیم؟” مهم نیست که چه تعداد لباس در کمد لباس خود داریم ، تهیه یک لباس و استایل همیشه یک کار مشکل  است. آیا این رنگ ها با هم ترکیب می شوند؟ آیا می توان این لباس ها را با هم پوشید؟ آیا این اکسسوری ها بیش از حد نیاز به نظر نمی رسد؟ سوالات زیادی وجود دارد. با این وجود، یک سبک لباس پوشیدن بدون دردسر وجود دارد که لباس های مختلف را خیلی راحت و بدون استرس در کنار هم قرار میدهد. این سبک مونوکروماتیک (MONOCHROMATIC) یا  استایل مونوکروم است که اکثرا آن را میشناسیم و تا حدی با آن آشنا هستیم.

نمونه ای از سبک مونوکروم2

معنای مونوکروم

“مونو” در لغت به معنای “یک” و “کروما” به معنای “رنگ” است. سبک مونوکروم در فشن به سبکی گفته می شود که قسمتها و اجزای مختلف استایل همگی در یک رده رنگ هستند. قبل از توضیح سبک مونوکروم بیایید با یک مبحث دیگر آشنا شویم. در رنگ شناسی دو مبحث وجود دارد به نام های سایه و فام. سایه ی یک رنگ عبارت است از طیف رنگی حاصل از ترکیب آن رنگ با رنگ مشکی که میتواند از مقدار مشکی کم و در نتیجه سایه ی روشن به سمت مشکی بیشتر و در نتیجه رنگ تیره تر برود. به زبان ساده تر فکر کنید یک رنگ صورتی داریم و می خواهیم سایه های آن را بسازیم. شروع میکنیم مقدار خیلی کمی رنگ مشکی به آن اضافه میکنیم و حالا یک صورتی تیره تر داریم. در مرحله بعد مقدار رنگ مشکی را کمی بیشتر میکنیم و حالا صورتی ما کمی تیره تر از مرحله قبل است. به همین ترتیب میتوانیم طیفی از همان رنگ صورتی اولیه داشته باشیم که به سمت تیره تر میل میکند.

در مقابل فام عبارت است از ترکیب آن رنگ با رنگ سفید که یه طیف و سری از رنگ های همان رنگ اصلی خود داریم که  به ترتیب با ترکیب بیشتر رنگ سفید به سمت روشن تر پیش می روند. به عبارتی میتوان گفت در سایه کم کم از رنگ خود به سمت سیاه میرسیم و در فام به رنگ سفید.

حال بر می گردیم به بحث اصلی خودمان یعنی استایل مونوکروم. سبک مونوکروم به معنای سبکی در لباس پوشیدن است که قسمت های مختلف استایل از جمله شلوار، بلور، شال و …. همگی از یه رنگ اصلی و فام های آن رنگ و یا سایه های آن رنگ ایجاد شده باشند. در اصل در استایل و ظاهر خود تنها یک رنگ اصلی به چشم می خورد.

نمونه هایی از سبک مونوکروم

نمونه ای از سبک مونوکروم 3

یک پوشش و سبک مونوکروم  بسیار شیک و پیچیده به نظر می رسد. نگاه کردن به آن کاملاً خوشایند است زیرا بسیار روان و به اصطلاح ساده به چشم می نشیند. امروزه در پوشش و استایل بسیاری از هنرمندان چه در داخل ایران و چه در خارج از ایران و هالیوود این سبک را بسیار مشاهده می کنیم. در زیر نمونه هایی دیگر از این سبک پوشش را با هم می بینیم.

نمونه ای از سبک مونوکروم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X